O Klubie

azs_mlodosc_pelna_pasja.jpg

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach.

Dziś AZS to stowarzyszenie posiadające ponad 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych. Swoich sympatyków i sprzymierzeńców zjednujemy sobie dzięki uniwersalnym ideom: zaszczepianiu zamiłowania do sportu, promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Zrzeszamy ludzi, dla których sport to nie tylko muskularna sylwetka, walka o medale, ale przede wszystkim pasja, dzięki której udaje się robić rzeczy wydawałoby się niemożliwe.

KU AZS funkcjonuje w Pile od 2004 roku. Członkowie Klubu nie tylko zwiększają swoje umiejętności sportowe na nowoczenych obiektach, ale reprezentują także Uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski walcząc o jak najlepsze lokaty w klasyfikacji uczelni wyższych. Udział w Akademickich Mistrzostwach Polski zwiększa szansę na uzyskanie Stypendium JM Rektora.
Zapraszamy do sekcji wszystkich studentów – czynnych zawodników, jak i osoby, które chcą doskonalić lub kontynuować nabyte wcześniej umiejętności sportowe w danej dyscyplinie.

azs_ans_w_pile-okragly.jpg

Prezes Klubu Uczelnianego AZS ANS:
Paweł Łojewski

Sekretarz Klubu Uczelnianego AZS ANS:
Paweł Krzewiński

Zarząd Klubu Uczelnianego AZS ANS:
Jakub Fatyga
Andrzej Grzesik
Barbara Grzybkowska
Paweł Krzewiński
Zenon Piątek
Agata Trzaskalska
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"